İlk Motorumu Aldım - Mondial 110 ft

Honda 125 r
İlk Motorumu Aldım - Mondial 110 ft

Uzun yıllar ( altı üstü 2 sene :D ) motor hayaliyle günlerimi geçirmeye çalıştım. Başladım motorlara bakmaya " Hayaller Honda hayatlar Mondial " oldu.
Niye benim yok ki ? Diye düşünüp durdum ama bulduğum sonuçlar hiçte iç açıcı değildi. Yaşım motor sahibi olmak için çok küçüktü. Beklemekten başka bir şansım yoktu ve bende bekledim tabi bu sırada araştırdım durdum YouTube ' deki MotoVlog kanallarını izledim , sanırım biraz fazla motorum olmadan motor sürmeyi öğrenmiştim diyebilirim zaten bisiklet sürmekde hobilerimin arasındaydı biraz iyi sürüyorum hatta akrobasik hareketler falan fişman hep ilgi alanım olmuştur. Bir iki kere fırsatım oldu motor sürdüm ve iyice bağlanmıştım ama beklemekten başka çarem yoktu.

bianchi scorpion
Bianchi Scorpion

Bisiklet sürmekte ustalaştıktan ve bisikletimi çaldırdıktan sonra almış olduğum bisiklet " Bianchi Scorpion ". Tam olarak benim diyemem abimin bisikleti ama pek fazla kullanmıyor. Kilometre göstergesi olsaydı 30-40 bin kilometre yol yapmıştır diyebilirim çok fazla uzun yola çıktım. Yazın işe gidip gelirken şuan hala antrenmanlara (Kick Boks) gidip gelmek için kullandığım emektar artık emekli oldu diyebilirim.

Mondial 110 ft 

mondial 110 ftSonunda bir motor aldım sabahın köründe kalktım o gün 30-40 dk lık bi yol gidicektik arabayla motoru arkasına atıcaktık. Acayip heycanlıydım yolda geçti heyecanım biraz motoru görünce iyice geçti. Güzeldi aslında motor hiç bi sorun yoktu hala yok aslında sadece gösterge paneli ve korna tuşu gibi basit sıkıntıları var okadarda olsun 850 TL ' ye aldık neredeyse bisiklet fiyatına , fiyat olarak çok uygun performans olarakta güzel bir motordu her şey planladığım gibi gidiyordu taki " Noter Fiyatını " duyduktan sonraya kadar kafayı yemiş olmalılar 118 TL ' devlete verdik resmen sömürmekten vazgeçmeyecekler. Allahtan adam full depo verdi motoru , her neyse işte motoru kaldırdık koyduk arabanın arkasına başladık gitmeye eve geldik indirdik direk motoru çalıştırıp öyle soktum garaja , annem tedirgin ve birazda pişmandı kaza yapmamdan korkuyodu dikkat ederim :)


mondial 110 ft

Bikaç işlem istedi arkasındaki tahtadan yapılma kasayı sökmekle başladım. Adam kaskıda vermişti çok hoşuma gitmedi kask ikinci bir kaskı ayarladım. Daha alalı 2 gün oldu ama baya bir hevesimi aldım , yakında trafiğede karışırım. Motor sürme kurallarına Moto Vloglar'dan aşinayım tabi ama deneyimim yoktu bisikletle az çok trafiğin içine dahil oldum diyebilirim ama motor çok farklıymış cidden motorumla mutluyuz ama hayaller hala Honda ee birde benzin parası var tabi bisiklet öylemiydi basıyodun gidiyodu bacaklarım davul olmuştu pedal çevirmekten kondisyon falan fişman bomba gibiydim bir nevi antrenman yapıyordum yine arada kullanıcam tabi hatta yaza doğru Moto Vlog işine girmek gibi bir planımda var , harcamalarım kısıtlandı kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum artık devir birikim devri motora yatırım yapıcam allahtan kötü alışkanlıklarım yok bi motor işte :S İnternetten para kazanma maceralarımada ağırlık vermem lazım malum para lazım...


Son olarakta motorumla bir hatıra fotoğrafı çektirmek istedim ilerde " befor , after " yapmak için :)

Bu yazımı paylaşarak ve yorum atarak bana destek verebilirsiniz.
Yorumlar

Yorum Gönderme

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)