27 Ocak 2017 Cuma

14 Şubat Sevgililer Günü Hediye Seçimi

Her insan hediyeyi sever , ne kadar bazı kesim hediyelerden hoşlanmasada içten içe onlarda hediyelerden hoşlanır. Kimileri küçük şeylerden çok mutlu olur kimileri ise kocaman şeylere sahip olduğunda bile mutlu olmaz. Bu yüzden öncelikle hediye almadan önce yapmanız gereken bazı şeyler. Tabi sevgililer günü olunca klasik çiçek , kolye , kalpli süs eşyaları gibi şeyler almak mantıklı gelebilir ama bunlarında artık modası geçti insanlar farklılık arıyor.
14 şubat
Ne hediye alacağınızı düşünmeden önce kendinize sormanız gereken bazı sorular var ve bu soruların cevaplarını bulamazsanız hediye almak sizin için zevksiz bir iş haline gelebilir. 

1 - Hediye Alacağınız kişiyi iyi tanıyın

Sevgililer günü diye ufak bir gül ya da küçük bir kolye ile mutlu olan biri bile olsa yinede tanımakta fayda var yani demek istediğim şu normal bir kolye almak yerine sizin için anlam ifade eden bir sembol , harf , rakam varsa üzerinde bunların olduğu bir kolye daha etkileyici ve özel olur.

2 - Konsepte uygun düşünün

Sonuçta hediye seçimi öznel bir şeydir yani biri için çalışan hediye başka biri için güzel olmaya bilir , bu yüzden konsepttende uzaklaşmadan hediye seçimini yapmalısınız. Yani normal bir doğum gününde alınabilecek bir hediyeyi sevgililer gününde vermeniz saçma olur , mesela parfüm almak yerine peluş bir oyuncak alıp üzerlerine bir yerlere kırmızı gül sıkıştırıp üstüne parfüm sıkmak daha hoş ve uygun bir hediye olacaktır.

3 - Hediyenizi özel yaptırın

Hiç kimsede olmayan sadece sizin için üretilmiş bir hediye pahabiçilemez olacaktır. Saat almak yerine saat yaptırabilirsiniz (içindeki kağıdına özel bir baskı yaptırmak gibi) daha samimi bir ilişkiniz varsa ve daha ponçik bir hediye olsun istiyorsanız baskılı kapşonlu polar yaptırabilirsiniz ya da izlediğiniz bir dizi ve ya film ile ilgili bir pjama takımı bulup ikinizede alabilirsiniz. Yani hediyenin klasik olanı değil özel olanı makbuldur.

4 - Unutulmaz olun

Mesela bir kolye ve ya yüzük sürekli boynunda takılı kalabilir bu sürekli sizi hatırlamasını sağlar ya da içinde küçük küçük notların yazılı olduğu güzelce süslenmiş bir kavanoz hazırlayabilirsiniz hem özel hemde her sabah bir tanesini seçip okumasını söylerseniz her sabah sizi düşünür demek taki bir sonraki sevgililer gününe kadar .

5 - Hediye almak yerine ona yemek hazırlayın

Buda bir seçenektir yani eğer evliyseniz ya da imkanınız varsa ondan önce eve gelin ve güzel bir masa hazırlayın hem yeteneğiniz yoksa yemekleri dışardan sipariş edebilirsiniz böylelikle ne alsam diye düşünmektende kurtulmuş olursunuz. 

4 yorum:
Write yorum
 1. sevgilim olmadığı için yazıyı sadece okumakla kalıyorum konu güzel ama detaylı anlatmışsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz ne kadar anlatsakta sonuçta bu iş kişiden kişiye değişir o yüzden dikkatli olmak lazım gerçi sevgiliniz yokmuş .s

   Sil
 2. Ben o son maddeyi uygulayacağım. Büyük ihtimalle sadece onu yapabilirim :)

  YanıtlaSil

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)