29 Aralık 2016 Perşembe

Güne Daha İyi Başlamak İçin Yapmanız Gereken 3 Şey

Sabahları uyanmak size bir zulümmüş gibi mi geliyor ? Yataktan kalktığınızda her tarafınız ağrıyor ve hiç bir şey yapasınız gelmiyor mu ? Bunlar günümüz insanlarının kronik sorunlarından diyebiliriz , ölmeyeceksiniz yani korkmanıza gerek yok. Ancak bu sıkıcı , yorucu , bunaltıcı hal ve hareketlerden kurtulmanın tabi ki de yolu var işte karşınızda ;


Güne Daha İyi Başlamak İçin Yapmanız Gereken 3 Şey


1- Kulaklarınıza Masaj Yapın 

Kulak Masajı

Yataktan çıkmadan kulaklarınıza çok sert olmayacak şekilde masaj yapın , bu sayede tüm vücudunuz parmak uçlarına kadar uyarılmış ve bu sayede tam anlamıyla uyanmış olacaksınız. Kulak masajından kastım kulağınızın yumuşak ve kıkırdaktan oluşan kısımlarını yavaşça ovuşturmak.

2- Dilinizdeki Bakterileri Temizleyin


Dil temizlemek

Ağız bakımı karşınızdaki insandan çok sizi de etkilemektedir. Bu yüzden ağız bakımını tam ve düzgün yapmalısınız , dilinizde gece boyu biriken bakterilerin size kötü koku vermesi sonucunda yaşam enerjiniz ve öz güveniniz eksik olur araştırmalara göre güzel kokmak öz güveninizi güçlendirmektedir. Bu nedenle fazla sert olmayan bir diş fırçasıyla dil temizliğinizi de sabahları yataktan kalktıktan sonra 2-3 dakikalık bir zaman diliminde gerçekleştirebilirsiniz.

3- Bir Bardak Limonlu Su İçin


Limonlu su

Sabahları çay , kahve gibi sıvı bir şeyler tüketmek yerine bir bardak ılık suya sıkılmış çeyrek limon ile hazırlanmış limonlu suyu içmek tam anlamıyla uyanmanıza , bağırsaklarınızda ki toksinlerin atılmasına ve enerji kazanmanıza yardımcı olacaktır. Hem hazırlanması kolay hem de faydası olay :D Bende sürekli olmasa bile 2 günde bir vs. uygulanabilir faydasını göreceksinizdir.

2 yorum:
Write yorum
  1. Sade ve oz bir yazi. Gune iyi baslamak icin dikkatle okunmasi gereken bir yazi.tesekkurler.

    YanıtlaSil
  2. Herşey tamam yaparımda limonlu su içemem. Limon ve ekşi şeylerden tiksiniyorum malesef.

    YanıtlaSil

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)