8 Haziran 2016 Çarşamba

Türk Irkı - Keşmir Türkleri

Türk ırkı zamanında bütün dünyaya diz çöktürmüş savaşçı ruhlu insanlarla doludur , şuan farklı coğrafyalarda parçalanmış bir şekilde yaşamlarına devam eden Türk ırklarından biride Keşmir Türkleridir. 

keşmir türkleri

Pakistanın kuzeyinde himalaya dağlarının eteklerinde bulunan Azad Jammu - Keşmir (Keşmir Özerk Cumhuriyeti) , Asya'dan göç etmiş binlerce Türk ailesinin vatanı olmuştur. Dağlık alanda zorlu bir hayat yaşayan ve soy adları genellikle " Turki , Osmani " olan Keşmirliler 10. ve 15. yüz yılları arasında himalaya dağlarına yerleştiği düşünülüyor. Hayvancılık , ormancılık ve kamu kuruluşlarında memurluk yaparak çalışma hayatlarını sürdürüyorlar.

Türklerin bölgeye gelmesiyle ilgili bir çok görüş bulunmaktadır bunlardan en çok bilinen ve kabul edileni ise şudur ; Türk devletlerinden biri olan Gazneliler'in kurucusu Sultan Mahmud'un Hindistana yaptığı seferler sonucunda yanında götürdüğü Türk ailelerinin buralara yerleşmesi sonucu ortaya çıktıkları düşünülmektedir. Keşmirlilerin soylarının Timur'un askerlerine kadar dayandığı da kayıtlara geçmiştir.

Dipçe : Şuan yapılması gereken bütün Türk toplumlarının tek bir çatı altında toplanarak (Turan) tekrar eski gücüne kavuşması , islam ve bir çok Türk geleneğini dünyaya göstermeyi hedeflemesi gerekirken biz daha ırkımızın , atalarımızın , soyumuzun özelliklerini ve kudretini bilmemekteyiz. Bir yerlerden başlamak adına bu tarz Türkçü paylaşımlara devam edilecektir , bize bu yolda destek vermek için yorum atabilir veya yazıyı paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)