22 Mayıs 2016 Pazar

Bilgisayar ve İnternet Dünyasını Konu Alan Diziler

Bilgisayar ve İnternet Dünyasını Konu Alan Diziler
Bilim kurgu , daha çok bilgisayar ile ilgili filmler - diziler her zaman ilgimi çekmiştir. Bir çoğu gerçek hayatla çok bağlantılı insan böyle izlerken kendi kendine " neden olmasın ? " diyor. Beğenilen bir kaç adet bilim kurgu dizisini sizlerle paylaşıyorum.  
Bununla ilgili bir liste hazırlamak istedim hem kim bilir belki içimizden birilerinin hayatı değişir , projeler oluşturmasını ve hayat bulmasını sağlayabilir. 


1. MR. ROBOT (IMDB 8.8)


MR. ROBOT

Genç bir bilgisayar programcısı olan Elliot Alderson'un sosyal yaşama olan nefreti ve hackerliğe olan ilgisini anlatan bir film. Konu konuyu açıyor ve oldukça sürükleyici bir dizi , kendi içinde kocaman bir hikayesi var. 2015 yılında yayın hayatına başlayan MR. Robot ilk sezonunu başarıyla tamamladı ve 2016 Haziran ayında 2. sezon ile yayın hayatına devam edecek. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

2. Silicon Valley (IMDB 8.5)


silikon vadisi

Silikon Vadisi dizisi tıpkı İT Crow tadında bir dizi. Asıl ele aldığı konu genç ve çekimser bir gencin geliştirdiği yazılımı dijital dünyaya kazandırmak. Daha çok komedi ağırlıklı bir dizi ve kahkaha garantilidir. Dahi yazılımcı Richard Hendricks veri kullanımında çığır açacak sıkıştırma algoritmasını keşfeder. Yatırımcılar ve ekip arkadaşlarıyla aralarında geçen komedi tarzındaki macera ve bilim kurgu dizisi izlenmeye değer çzelliklede genç yeteneklerin bildiğiniz gibi silikon vadisi gerçektir.


The It Crow (IMDB 8.6) 

The It Crow


 Şimdi öncelikle şunu söylemeliyim ki bunu asla kaçırmamalısınız. Uzun süre bilgisayarda takılıyorsunuz diye mahalledeki bütün insanlar sizi formatçı abi diye mi çağırıyor ? Eğer öyleyse bu dizi tam size göre. Bu dizi IT departmanını konu alan bir kurguya sahip harika bir mizahı var ve hitap ettiği kitle bilgisayar kullanıcılarından biraz daha derin. Kaçırmayın derim.

Dipçe: İllaki vardır sizinde önerdiğiniz " keşke bunuda ekleseydin " dediğiniz diziler - filmler yorum olarak belirtirseniz bu yazıma ekleyebilirim ya da  Bilgisayar ve internet dünyasını konu alan filmler adlı makalemde bahsedebilirim.

4 yorum:
Write yorum
 1. Bunlara ek olarak gecen gece tv de rastladıgım bir dizi var dı
  Yapay zekası olan bir bilgisayar yapılmış ve bu bilgisayar hayatı tehlikede olan kişileri tespit ediyordu sonra bilgileri fbi ve polise gönderiyordu

  Orijinal bi konusu vardı sadece polisiye diyemem
  Bayagı güzel diziydi
  Onuda bu listeye ekleyebiliriz sanırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam adını yazarsanız eklemek isterim ayrıca çok yakında Bilgisayar ve internet dünyasını konu alan filmler adlı makalemide yayına sokmuş olucam

   Sil
 2. Mr Robot dizisini bir dönem izledim. zevkli ve sürükleyici bir dizi. diğer dizileri de ileyeceğim. belki bir farkındalık verir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.zompir.com/2016/05/bilgisayar-ve-internet-dunyasini-konu-alan-filmler-diziler.html yazımıda okumanı tavsiye ederim

   Sil

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)