29 Ocak 2016 Cuma

Türkiye'de Açılan İnternet Sitelerinin Oluşum Evreleri

İnternet sitesi açmanın aslında hiç uğraştıran bişey olmadığını öğrenen insanlar bu işe kafa yormaya başladı , sürekli " İnternet Sitesi Nasıl Açılır ? " tarzında araştırma yapan insanlar dakikalar içinde bir internet sitesine sahip olabiliyor ve ayrıca bu işe ücret ödemek istemeyenlerde tabiki unutulmamış. Blogger.com , Blogcu.com , Wordpress.com tarzında sistemlleri kullanarak hiç bir şekilde ücret ödemedende bir internet sitesine sahip olabilirsiniz.

fikir

Türk olduğumuzdan dolayı daha doğrusu Türkiye ' de ki aile baskısından dolayı girişimcilik işleri bir hayli zor oluyor. İnternettede bu işler böyle yürüyo aslında çok basit olan ve biraz destek çıkıldığından efsane işler yapıcak olan projeler hayal olmakla kalıyor.#1 Bir yerlerden bir şekilde görürsünüz ve o an dersiniz ki " Benim niye İnternet Sitem Yok ? " ve macera başlar.

Arkadaşınız olur , herhangi bir video olur ne biliyim olurda olur. Görürsünüz bir şekilde işte ne şekilde olduğu hiç fark etmez , hayal kurarsınız düşünürsünüz falan fişman. Sonra başlarsınız araştırma yapmaya.


#2 " Nasıl İnternet Sitesi Açılır ? " araştırmalarına başlamışsınızdır bile.

Bununla ilgili bir çok makale bulabilirsiniz hatta videolu anlatımları bile vardır. Bu araştırmadan sonra bir seçim yapmanız gerekir yani ücretli mi ? Ücretsiz mi ? Blog mu ? WordPress mi ? gibisinden sonra bununla ilgilide bir araştırma yapacaksınız zaten.

blog

Burdan sonrasını maddeler halinde devam ettirmeyeceğim çünkü asıl macera bundan sonra başlıyor öyle maddelerle kısa kısa anlatmak yeterli olmaz. Onca araştırmadan sonra bu işte paranında olduğunu anlarsınız. Yani çok temiz paralar kaldıran insanları görünce " Neden Benim Sitem yok ? " sorusundan " Neden Ben Para Kazanmıyorum ?  " sorusuna geçiş yaparsınız.

domain

Sonra para harcamadan para kazanmanın zor olduğunu anlarsın (ama imkansız değil) Ücretsiz servislere yönelirsin ve başlarsın yazmaya. Daha siten gelişmeden her tarafı reklamlar doldurursun  kuruşlar birikmeye başlar 2,3,5,8 kuruş derken sonunda ödeme alırsın baya bir zaman geçer tabi üstünden 5-6 ay sürer genelde ve bu hiçde zevkli değildir. Zaten sana destek olan insanlarda yoktur bu maceranda kısa sürede bitmiş olur. Tabi ikinci yoldan gidersen herşey dahada farklılaşır. Sabredersiniz azimle yazarsınız , herşeyi kuralına göre yapmaya başlarsınız ve işte o gün geldi artık reklam yerleştire bilirsiniz.


yazarlık

Arkadaşlarınıza bu işten bahsetmeye başlarsınız sonra mesaj yağmuruna tutarsınız milleti sitenizin linkini atarsınız heryere. Bu işler böyle olmaz ama yani olmamalı. Birazda şans lazım tabi yazmaktan sıkılmayın yazın sürekli illaki gelişirsiniz. Siteniz artık yavaş yavaş kıvama gelir hitinizin arttığını gördükçe motive olursunuz biri çıkıp ne uğraşıyon boş boş işlerle demeden siz herşeyi halledip bişeyler başardığınızı kanıtlamalısınız.

Son Sözler : Bu hayalin peşinden giderkende çok dikkatli olmak lazım ilk hedefiniz para kazanmak olursa sonuç %100 hüsran olacaktır. Blogumdaki yazılarımı okuyabilirsiniz özellikle Blog Maceram adlı yazı serimi tamamen yaşanmışlık içerir :D


2 yorum:
Write yorum
  1. Emek olmadan yemek olmaz. Önce dediğin gibi emek harcayacağız sonra zaten kazanç kendiliğinden gelecektir. Emeğinize sağlık TEŞEKKÜRLER.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen öyle hocam . Yorumunuz için Teşekkürler.

      Sil

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)