1 Ocak 2016 Cuma

Düzenli Blog Yazmanın Püf Noktaları


Düzenli olarak blog yazmak her bloggerin hayalidir ama sadece hayal olarak kalmakta bazen , bunun önüne geçmenin bir kaç püf noktası ve kuralı var aslında bunları kendinizde zaman içinde farkedebilirsiniz ama önceden hazırlıklı olmak her zaman iyidir .


Öncelikle şu soruya yanıt arayın;

-Neden blog yazıyosunuz?

Yani neden oyun oynamak yerine ya da herhangi başka birşey yapmak yerine blog yazıyosunuz.

Cevap Örnekleri;
-Para kazanmak , keyifli bir iş , Popülerlik.

Bütün espiri burda saklı "neden?" kimi bloggerlere göre amaç para olunca düzenli yazı yazmak zorlaşıyormuş , belki ama bana göre öyle değil yani sonuç olarak para kazanmak içinde sitenizin kaliteli olması lazım kalite için çok yazı çok yazı için çok ziyaretçi gibi.

Birde "İyide benim sorunum-çözümüm daha farklı gibi sanki" diyen tayfa var.Onlarında sorunu şudurki yazıcak bir konu olmaması yani yazalım tamamda ne?

Bununda çözümü sabırlı olmak , çok okumak , çok bilmek bu sayede sürekli bilgilerinizi paylaşabilirsiniz hatta genel bir blog yerine blogunuzun bir konusu varsa (yemek,oyun,teknoloji vs.)konu bulmak daha kolay olacaktır sizin için son olarakta şu taktiği vermek mesela oturdunuz yazıcaksınız . Yazdınız yazdınız bitti ama hevesinizi alamadınız kalkmayın yazmaya devam yeni yazı oda bitti tekrar yazın. Yani demek istediğim şudur bazen ilham gelebilir değerlendirin hem zaman tasarrufunuzda olur her gün oturup yazmaktansa bi gün oturum 5 yazı yazın zamanlama özelliğini kullanarak 5 günlük yazınız hazır olmuş olur (yada nasıl çalışıyorsanız belki günde 2-3 yazı atıyorsunuzdur bilemem ama mantık basit.)

Süreklilik için sizinde fikirleriniz varsa yorum olarak belirtebilirsiniz , bende yazıyı güncellerim .

Hiç yorum yok:
Write yorum

Yorum yapmak kalbe , şekere , tansiyona , baş ağrısına , bel ağrısına ve fıtığa iyi gelir :)